| Babagskwvsi a întrebat:

Bună ziua! cum se calculează media unui elev din clasele I-IV,având în vedere că aceștia au calificative, nu note

1 răspuns:
| Ionut96369 a răspuns:

Ca in 5-12, i=4; s=6; B=8; F b=10, înlocuiești notele din b, i, s, F b cu numerele alea, faci media normala, si apoi daca iti iese 9 e ori -F b ori b+, asta e la alegerea invatatorului, un exemplu: ai un i un b si un F b, înlocuiești si ai: un 4 un 8 si un 10, aduni si fa 22, imparti la nr de note, in acest caz 3, si da undeva la 7 si putin, asta inseamna -B,. Daca te am ajutat poti puneca Raspuns favorit