| LyonSoulz a întrebat:

Buna ziua!
Dupa terminarea unei Scoli de Politie sau terminarea Academiei de Politie, ce urmeaza, adica unde sunt repartizat pentru a incepe munca, in judetul de unde provin?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Repartizarea se face in functie de locurile disponibile si de cererea absolventului, in ordinea descrescatoare a mediei de absolvire.

| neutrino a răspuns:

Esti repartizat acolo unde este nevoie de tine. Daca ai noroc sa fie locuri libere in judetul tau, atunci ai sanse mari sa mergi acolo.