Întrebare recomandată | Alexandra_Baba_1996 a întrebat:

Buna ziua!
Este cineva student la Medicina Dentara? Daca da, care este parerea voastra despre aceasta specializare? Va place? Si cat de greu este? Multumesc!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista facultatea grea si facultate usoara atata vreme cat pui mana si inveti!
Tu ar trebui sa-ti alegi profesia in functie de ce-ti place tie personal sa profesezi in viata, nu de ce le place unora sau altora. Tu nu traiesti viata altora si ceea ce altora le place, este posibil ca tie sa nu-ti placa!
De aceea te sfatuiesc sa nu mai intrebi in stanga si dreapta, daca iti place sa fii dentist, atunci, pune mana si invata temeinic si vei ajunge si medic stomatolog.