| DanielDobre07 a întrebat:

Bună ziua.
Eu am dat bacul în 2016 și am picat la o singura materia.
Anul acesta m-am hotărât să-l dau iar la aceea materie.
Este posibil sa-mi se ceara sa dau și la celelalte doua materii la care am promovat deja, având în vedere ca au trecut 7 ani?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu o sa ti se ceara, obligatoriu este sa sustii examenul la materia respectiva.
In cererea de inscriere la examen vei solicita sa-ti fie recunoscute notele obtinute la celelalte 2 materii.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cam tarziu te ai hotarît sa dai bacul, mai sti tu materia? Nu ai reusit in 2016 sa faci nimic, crezi ca după 7 ani de ne facut nimic nu ai mai luat contact cu scoala nu esti la zi cu materia predata care s-a schimbat din 2016, o sa fi in stare sa dai si sa si iei bacul? Eu cred ca nu, ce varsta ai?

| blackann a răspuns:

Nu, vei da doar la cea la care ai picat.

Răspuns utilizator avertizat
| Slv07 a răspuns:

Posibil, de unde vrei sa stim noi, in mod normal, dupa atatia ani, exista posibilitatea sa nu mai aiba valoare notele la cele doua materii si sa dai bacul cap coada la toate materiile, mai zici 2, hai 4, dar te duci pe 8 ani, habar n-am sincer

| cobrant a răspuns:

Dai doar la materia picata!