| LyonSoulz a întrebat:

eu dau la academia de poliție si am terminat fisa medicală pe care am încheiat-o si am lăsat-o acolo la comisia medicală MAI pentru ca așa mi-a spus doctorului, eu am probleme cu vederea pe fisa mi-au trecut apt cu corecție, la București la contravizita medicală trebuie sa ma duc cu ochelarii pur si simplu si le spun ca am miopie si voi citi cu ochelarii de pe panou?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa mergi cu ochelarii si le spui si de miopie, de altfel este scrisa pe fisa medicala.

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Daca in fisa medicala scrie "apt cu corectie" inseamna ca esti "bun pentru..." dar NUMAI "cu corectie" --- deci, va trebui sa porti ochelarii!
Nu este nevoie sa le spui pentru ce afectiune ii porti--- este scris in fisa medicala!