| muziclive a întrebat:

Bună ziua! Îmi puteți recomanda un curs de engleză bun în Iași sau online? Aș dori să-mi revizuiesc bazele și să pot vorbi limba.
Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Pe langa cursuri, e foarte util si sa vizionezi seriale, filme sau orice in limba engleza, cu subtitrare in romana sau tot in engleza, daca acestea exista. De obicei platformele de filme si seriale au foarte multi limbi disponibile, si se poate seta audio plus subtitrare in functie de ce doreste fiecare sa invete.

| florinpeste a răspuns:

Bună ziua! Îți recomand câteva opțiuni pentru cursuri de engleză în Iași sau online:

British Council Iași - este o instituție de învățământ cu o experiență vastă în predarea limbii engleze. Aceștia oferă cursuri atât în mod fizic, cât și online.

Go Academy - este o altă opțiune pentru cursuri de engleză în Iași. Aceștia oferă cursuri personalizate pentru elevi și adulți, atât în mod fizic, cât și online.

Duolingo - este o platformă online gratuită pentru învățarea limbilor străine. Aceasta este potrivită pentru a-ți îmbunătăți nivelul de engleză de la baze, însă nu oferă suport individualizat.

Babbel - este o altă platformă online pentru învățarea limbilor străine. Aceasta oferă cursuri personalizate pentru diferite nivele de cunoaștere a limbii, cu un focus mare pe conversație.

EnglishCentral - este o altă platformă online pentru învățarea limbii engleze, cu accent pe dezvoltarea abilităților de vorbire și ascultare. Aceasta oferă și posibilitatea de a lucra cu profesori de engleză.

Sper că aceste recomandări te vor ajuta în căutarea ta!