| ClaudiuAndreiNiculae a întrebat:

Bună ziua, îmi spune cineva vă rog frumos din suflet care este prima oră a dimineții? Să îmi spuneți, vă rog frumos, din suflet, dacă am ales corect și perfect categoria! Vă mulțumesc frumos și din tot sufletul meu!

36 răspunsuri:
| Iulianaiuli78 a răspuns:

Deci prima oră este 06:00 nu 07 cum zic alții...

suntserios
| suntserios a răspuns:

5:43

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ia-te dupa normele de politete: https://www.gabrielursan.ro/......una-seara/

| RAY a răspuns:

Somnul ar trebui sa fie intre orele 22_06 dimineata, la ora 6 organismul tau este plin de energie după o noapte de somn

Bula
| Bula a răspuns:

Prima ora al diminetii este prima ora din zi ( 0:00 - 1:00 ).
Daca intalnest, saluti pe cineva in aceea perioada, deja saluti cu "Buna dimineata" (NU cu "Noapte buna").

Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns (pentru ClaudiuAndreiNiculae):

Că e înainte de 5:44

Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns (pentru ClaudiuAndreiNiculae):

Daca e inainte de 5:44 nu inseamna ca e prima?

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru ClaudiuAndreiNiculae):

Da

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru ClaudiuAndreiNiculae):

Ca e inainte de 5:44 si deci e prima

Răspuns utilizator avertizat
Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru ClaudiuAndreiNiculae):

Normal dupa ora zero spui buna dimineata. Deci este dimineata este pana la ora 10:00. Dupa ora 10:00 este ziua si dupa ora 18 este seara. Perioadele nu au fost impartite dupa o logica matematica ci dupa o alta logica care si mie imi scapa. In orice caz nu spui la 3 dimineata "buna seara" ci "buna dimineata".

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru ClaudiuAndreiNiculae):

Pai nu e 5:44 prima ora, ti am zis ca e 5:43

Nu prea are sens raspunsul meu nu?

Răspuns utilizator avertizat
Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru ClaudiuAndreiNiculae):

Asta n-o stiu (ti-am spus mai sus. Nu ai citit?) dar din experienta de o viata (peste 60 de ani) asa se spune cum a scris autorul articolului.

| RAY a răspuns (pentru ClaudiuAndreiNiculae):

Esti un troll fara viata

| RAY a răspuns:

Nu vedeti ca face mișto de voi

Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns (pentru ClaudiuAndreiNiculae):

Ma scuzi ca nu are sens. credeam ca la intrebari fara sens se raspunde tot... fara sens.

Răspuns utilizator avertizat