| AntoniaAndreea98 a întrebat:

prieteni TPU! Am si eu o intrebare legata de bac-ul la romana... daca anul acesta a picat la subiectul III caracterizare, exista sanse sa pice in sesiunea de vara, tot caracterizare? Am analizat anii 2010-2016 si cand au dat caracterizare in prima sesiune, de fiecare data, au dat demonstratie a unei / a unor opere sau poezii. Ideea este ca am un timp foarte scurt de a pune toate operele la punct. Multumesc anticipat

4 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Da!

| JustMeForever3 a răspuns:

Man,in caz ca nu stii cum se aleg subiectele pentru BAC lasa-ma sa iti explic.In dimineata bacului sau cu o zi inainte o comisie formata din profesori aleg la întâmplare un subiect dintre toate subiectele care se afla pe masă(si care sunt in programa pentru fiecare profil )FARA a tine cont de subiectele de anii precedenți sau de pozitia Soarelui fata de Pământ etc.Chiar nu inteleg de unde ii prostia asta de a analiza subiectele date in anii precedenți sau de a incerca sa intuiești.Asa ca succes in a invata TOT.

| Yvonnnee a răspuns:

Dada poate sa pice orice.

| MariusDB a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa inveti cat poti (de preferat tot) si sa nu te iei dupa chestiile astea, poti avea o surpriza neplacuta la BAC daca o sa stai cu gandul ca o sa pice fix ce crezi tu.