| anonim_4396 a întrebat:

S-a schimbat cat de cat structura bacalaureatului la limba si literatura romana. As dori sa stiu ce trebuie sa invat pentru subiectul II, ca sa-l rezolv corect. + imi puteti oferi niste modele corectate ale subiectului II? Astept sa ma ajute cineva. Multumesc anticipat l! happy

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu s-a schimbat. Dacă ai făst la simulare, vei vedea că sub II seamănă cu cele anterioare. Oricum, la bac ne așteptăm la aceeași structura a subiectelor.

Baftă la examene!

| AndreiGadea a răspuns (pentru sierra1):

Sunt in clasa a 10-a.

| AndreiGadea a răspuns (pentru sierra1):

Cu ce seamana din ce s-a dat anii trecuti? N-ai un model rezolvat?

| sierra1 a răspuns (pentru AndreiGadea):

Cauti "modele bac 2018 romana rezolvate" și găsești o grămada

| sierra1 a răspuns (pentru AndreiGadea):

Oricum, se mai schimbă până dai tu BAC-ul

| AndreiGadea a răspuns (pentru sierra1):

Nu cred ca se schimba pana cand voi da. A durat foarte mult pana cand s-a schimbat structura din anii anteriori.

| AndreiGadea a răspuns (pentru sierra1):

Nu imi poti da link, sa pot vedea multimea de modele rezolvate? Nu pe structura din anii anteriori.