| Dumitru_George_1991 a întrebat:

sunt clasa a VI-a si as dori sa fiu olimpic la anul la chimie.Ce trebuie sa repet din clasa a VI-a la mate si fizica pentru la chimie? Raspuns urgent va rog!

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ca sa devii olimpic, nu trebuie sa repeti materia, ca nu e poezie!
In schimb trebuie sa INTELEGI bine tot ce ai invatat pana acum si nu numai.
Profesorul de chimie te poate indruma cel mai bine.

| ALGator a răspuns:

Sa-ti fie drag de ea, sa mori de curiozitate, sa faci experiente, sa citesti la intimplare tot ce-ti cade in mina, sa legi chimia de celelalte aspecte ale vietii, sa te simti bine cu ea ca si cu un hobby. Nu e greu. Daca ajungi la faza asta nici macar olimpiada nu mai conteaza.