| Fibraa a întrebat:

sunt in clasa 11, anul vitor am bacul si nu stiu din ce il dau.
Am intrebat multi profesori si fiecare imi spunea materi diferite.
Sunt la liceu tehnic profil electrician. electronist auto.
As vrea sa stiu materile din care dau bacu.

Răspuns Câştigător
| alinox123 a răspuns:

Daca e tehnic dai romana, mate obligatoriu de ales intre fizica chimie sau biologie daca ai facut biologie daca nu ai facut nu ai cum sa dai, o limba straina la alegere din care faci, info si o proba teoretica si poate si practica la modulul de specialitate, ai de prezentat un proiect acum depinde daca contine si proba practica sau nu asta depinde. Eu am avut profil electrician electrotehnist si nu am putut da la biologie pentru ca am facut profesionala si nu am facut nici un an de biologie si nu am avut cum sa optez pentru ea si a trebuit sa aleg intre fizica si chimie obligat fortat. daca intrebi dirigintele sau directorul sunt sigur ca iti va da acelasi raspuns ca si mine. sa ai o seara buna si multa bafta la invatat.

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dai examen SCRIS "obligatoriu" din Română şi Matematică!

Iar la proba la alegere a profilului şi specializării – proba E)d) – probă scrisă - poţi alege între : Fizica, Chimie, Biologie - vezi Anexa 1 de la linkul :
subiecte2011.edu.ro/bacalaureat/Legislatie/Ordin_4800-31-08-2010.zip

ÎNAINTE de acestea vei da ( obligatoriu ) COMPETENŢELE lingvistice si digitale :
* "proba A: proba orala - Proba de evaluare a competenelor de comunicare orala în limba româna

* proba C: (proba orala, scrisa si
practica) - Proba de evaluare a competenei lingvistice într-o limba de circulaie internaionala studiata în liceu

* proba D: proba scrisa/practica - Proba de evaluare a competenelor digitale"

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

Raspunsul corect il poti afla de la diriginte sau de la directorul liceului.

| andrei1237 a răspuns:

Poti sa intrebi dirigintele sau directorul, sigur ei vor sti mai bine!

| xFlorin a răspuns:

E aproape 00:00 "buna ziua"? laughing

| Mitrea_Octavian_1993 a răspuns:

Nu sunt sigur daca ii uman ( sa imi spui daca ii uman) variaza intre romana istorie si pe profilul tau e posibil fizica