| Barrow a întrebat:

Bună ziua, TPU!
In acest sunt clasa a 9-a, la un liceu tehnic și mi-aș dori să mă mut la un liceu teoretic, mai exact pe filologie.
Voiam sa aflu mai multe despre diferențele pe care ar trebui să le dau, de exemplu, unde pot afla la ce dau diferențe?
Unde îmi pot programa mutarea?
Mulțumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Victoria18 a răspuns:

Programarea se face in ultima saptamana inainte de inceperea scolii respectiv luni o depui cererea de transfer la liceul teoretic si tot atunci iti zice secretara de acolo cand dai diferentele la latina in zilele urmatoare. Tu s-ar putea sa dai si diferente la materiile pe care le ai la filologie si nu le ai la profilul la care esti deja! Tu stii ce materii nu faci la profilul la care esti acum!

1 răspuns:
| Barrow explică:

Eu sunt la un profil tehnic si fac urmatoarele ore:
-Romana
-Matematica
-Franceza
-Engleza
-Logica
-TIC
-Religie
-Biologie
-Fizica
-Sport
-Chimie
Geografie
-Istorie
La filologie ar trebui sa dau doar la latina? Dar la Stiinte Sociale? Multumesc mult!