| codita96 a întrebat:

Buna ziua TPU, sunt in clasa a X-a si dau teza din siruri si matrici iar profesoara noastra nu face nimic cu noi dar totusi ne da teza straight face. Daca puteti sa ma ajutati cu cateva linkuri si informatii de unde as putea invata si eu pentru o nota rezonabila in teza happy

Răspuns Câştigător
| Aphrodytha a răspuns:

Http://www.mateonline.net/matematica/33/s/Formule_Algebr_.htm

Matricile sunt simple o data ce le intelegi, sirurile in schimb nu stiu sa-ti zic, am facut mate M2.