| Stn_Dorin_1997 a întrebat:

Buna ziua TPU! Tocmai am absolvit liceul (profil : matematica-informatica), am promovat examenul de bacalaureat cu media generala: 8, 93 si am fost acceptat la Facultatea de Matematica si Informatica Ovidius din Constanta (domeniul: Informatica). As dori sa va intreb care sunt demersurile sau ce posibilitati sunt sa ma transfer de la aceasta facultatea ( din primul an ) la o facultatea de informatica din Anglia.

1 răspuns:
| RoBByi96 a răspuns:

Incearca sa iei legatura cu anumite organizatii care se ocupa cu astfel ocupatii: Erasmus, Edmundo, si cam atat stiu ca sunt de incredere si te ajuta. Dupa ce iei legatura cu ei, incearca sa pleci cu programul "Wintership". Succes!