| Evelinmariaa a întrebat:

Urmează să termin facultatea și între timp am făcut și un modul psihopedagogic, în urma căruia as putea să fiu profesoara de geografie. După terminarea facultății, mă pot angaja dacă găsesc un loc disponibil iar ulterior trebuie sa dau titularizarea? Îmi poate explica cineva întregul "proces"?

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Pas 1 - du-le la inspectoratul școlar din județul tău și intreabă dacă sunt posturi, dacă da, toți pașii îi afli acolo