| mihaelaandreeai a întrebat:

Voiam sa va intrev daca se poate face facultate cu scoala profesionala. Eu sunt pe profil de FCMP (frizer-coafor-manichiurist-pedichiurist) si asa vrea sa continui dupa cu o facultate. Stiti facultati de acest gen? Sa primeasca copii asa? Sau trebuie fac altceva. Va rog frumos, un raspuns clar si concret!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru orice facultate este necesar sa fi absolvit un liceu cu diploma de bacalaureat. Dupa ce ai terminat o scoala profesionala se poate sa continui liceul (cl. XI - XIII) la seral sa cu frecventa redusa si sa reusesti la examenul de bacalaureat.