| Azazaa a întrebat:

Bunaa...anul viitor ma voi duce la liceu in Bucuresti, cum eu sunt din provincie doresc sa gasesc un liceu cu camin.

Ce licee din Bucuresti cunoasteti cu, camin? Spuneti-mi despre fiecare cate cevaa.

Multumesc. Ofer Fundita!:*

1 răspuns:
| BruNNeTu a răspuns:

. COMPLEX GROZĂVEŞTI (capacitate de cazare: 2016 locuri)

Adresa: Splaiul Independenţei nr. 204

Mijloace de transport: Metrou: Grozăveşti, RATB: 601

Prezentare: Camere cu două paturi, cu lavoar, două grupuri sanitare fiecare palier.
Administrator: Cămin A Paraschiva Apostol Telefon: 224.88.58;
Cămin B Zamfira Şerban Telefon: 224.88.58;

Cămin C Ana Tivgă Telefon: 224.88.55;

Cămin D Viorica Mădescu Telefon: 212.61.79;

2. COMPLEX MIHAIL KOGĂLNICEANU (capacitate de cazare: 638 locuri)

Adresa: Bd. Mihail Kogălniceanu 36-46

Mijloace de transport: Metrou: Eroilor; RATB: 61, 69, 90, 91, 122, 137, 268, 336, 601

Prezentare: Camere cu trei/patru paturi, două grupuri sanitare pe fiecare palier.

Administrator: Ana Costache

Telefon: 335.33.25

3. CĂMIN POLIGRAFIE (capacitate de cazare: 236 locuri)

Adresa: Bd. Ficusului nr. 4

Mijloace de transport: RATB: 331

Prezentare: Camere cu patru paturi, două grupuri sanitare pe fiecare palier.

Administrator: Eugen Iordache

Telefon: -

4. CĂMIN TH. PALLADY (capacitate de cazare: 222 locuri)

Adresa: Bd. Th. Pallady nr. 24

Mijloace de transport: Metrou: N. Grigorescu

Prezentare: Camere tip garsonieră cu patru paturi, grup sanitar propriu, hol interior.

Administrator: Mircea Emanuel Prodan

Telefon: -

5. CĂMIN STOIAN MILITARU (capacitate de cazare: 473 locuri)

Adresa: Str. Stoian Militaru nr. 18

Mijloace de transport: Metrou: C. Brâncoveanu

Prezentare: Bloc de apartamente cu camere de două/trei/patru paturi, balcon, bucătărie, grup sanitar propriu.

Administrator: Ioana Ionescu

Telefon: 332.43.25

6. CĂMIN FUNDENI (capacitate de cazare: 206 locuri)

Adresa: şos. Fundeni nr. 252-254

Mijloace de transport: RATB: 66

Prezentare: Camere cu două paturi, grup sanitar propriu.

Administrator: Adriana Mândruţă

Telefon: -

7. CĂMIN PANDURI (capacitate de cazare: 224 locuri)

Adresa: Şos. Pandurilor nr. 90

Mijloace de transport: RATB: 69, 90, 91, 96, 122, 126, 137, 226, ...