| AianaPetrescu29 a întrebat:

Bunaaaa TPU! Atunci cand merg pentru a completa optiunile pentru liceu si niciunul dintre parinti nu ma poate insoti, poate semna doamna diriginta in locul parintelui sau este obligatoriu sa fie un parinte cu mine? Multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Diriginta nu iti este parinte sau reprezentant legal, asa ca nu poate sa semneze in locul parintelui. Dupa completare poti duce acasa fisa de optiuni, o semneaza un parinte si o depui a doua zi. Vezi sa nu depasesti data de 6 iulie.

4 răspunsuri:
| ssilver a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu diriginta ta, sa o anunti din timp. Completarea acelor fise se realizeaza in mai multe zile(2-6 iulie). Niciunul din parintii tai, sau poate vreo alta ruda, nu este disponibil in acest interval de timp?

| AianaPetrescu29 explică (pentru ssilver):

Daca nu merge varianta persoanei ce mi-a raspuns mai jos, voi merge cu o ruda sau cu mama dar nu prea are timp sa vina insa sper ca va reusi sa mearga cu mine

| AianaPetrescu29 explică (pentru AianaPetrescu29):

Ce mi-a raspuns mai sus* pardon