| 123456789qwertuiop a întrebat:

Cam cat este salariul pe luna a unui profesor de limba engleza?

Răspuns Câştigător
| Adi_Chindea_1995 a răspuns:

Unul care nu are experienta o sa aiba undeva la 800-900 lei (daca nu mai putin)...
Dar unul cu vechime, poate ajunge la 17 milioane. happy
Sper ca te-am ajutat...
Funda

4 răspunsuri:
| Gabi1335 a răspuns:

Depinde de gradul profesorului si de vechimea acestuia, spre exemplu un profesor de sport cu 15-20 de ani experienta are un salariu mult mai mare decat un profesor de matematica cu 5 ani experienta.

| OnuOnulică a răspuns:

Depinde de ţară. De exemplu în România e 900-1200 lei. Iar în America poate să ajungă şi la 1000-2000 de euro.

| corolav a răspuns (pentru OnuOnulică):

În America nu poate avea 2.000 de euro.
În America de Nord sunt dolari americani sau canadieni.
În America de Sud moneda de pe la ei( escudos, cruzeiro, pesos, guarani, ș.a).

| Miruna1860 a răspuns:

Un profesor de limba engleza, de gradul 1, din invatamantul preuniversitar, peste 15 ani vechime si norma intreaga nu castiga mai mult de 1.700 lei pe luna-sub 380 euro. Funda?