| C0o0smin a întrebat:

Cam ce credeti ca va pica anul acesta la romana, la bac? Ma refer la partea 3.

Răspuns Câştigător
| Alexandruuu88 a răspuns:

Poezie 90%! Eminovici sau Plumb (real)
La simulare ma gândesc la basm/comedie

| BloodHidan a răspuns (pentru Alexandruuu88):

Pica "Gandacelul" de Elena Farago! https://brainly.ro/tema/1237298

| Iulia211 a răspuns (pentru Alexandruuu88):

Anul asta ce crezi ca o sa cada la bac? uman istorie

| Monyyyyy a răspuns (pentru Alexandruuu88):

Hey ce crezi ca pică anul acesta?

15 răspunsuri:
| Elena9328 a răspuns:

T.Arghezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fața

| Kogaion a răspuns:

Trebuie luat in calcul ca este si anul centenarului, probabil Eminescu.

| Alfred0703 a răspuns:

Du-te la vrajitoare sa iti citeasca in palma, poate te ajuta.

| VreauSăIauBACul a răspuns:

Indiferent de ce pică, trebuie să fii pregătit: https://www.facebook.com/VreauSaIauBACul/

| Rolitech98 a răspuns:

Tudor Arghezi mi-a picat mie anul trecut.Sunt sanse sa pice si in 2018.
Plumb cel mai probabil...

Mai bine invata-le pe toate.Eu am invatat Liviu Rebreanu si am invatat decat Plumb si Ion. Deci am avut noroclaughing

| xPegasus a răspuns:

Probabil text dramatic sau poezie interbelica

| BloodHidan a răspuns:

Nu o sa pice nimic anul asta... eu zic sa nu invatati...

| Stifler16 a răspuns:

Iti va pica fata

| asperger3 a răspuns (pentru Stifler16):

big grin
Revenind la intrebare sper pentru uman la textul dupa 80 aparut(de exemplu poti scrie Femeia in rosu, Sunt o baba comunista)

| Mladin_Daria_1999 a răspuns:

Sper să pice orice (mai puțin Eminescu sau Preda sau Blaga)

| Ro99 a răspuns:

Ar trebui sa continuam subiectul aici! Eu merg pe Eminescu, Arghezi, Bacovia, Slavici, Calinescu, Petrescu, Creanga si Caragiale. Normal nu avem de unde sa ghicim. Trebuie sa invatam mai multe opere.