| DuckDodgers0 a întrebat:

Cam ce presupune Facultatea de Administratie Publica? Pe ce materii pune accent? Unde poti profesa dupa ce o termini?

Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

Salut. Poți ajunge un funcționar public după ce termini acea facultate gen să lucrezi într-un birou ce are legătură cu administrația publică, despre materii din ce știu e vorba despre hârțogăraie, un fel de contabilitate a documentelor îmbinată cu abilități de comunicare pe scurt. Eu zic că nu e o facultate nici bună, nici rea, e ceva plictisitor ca sa ai o diplomă, iar dacă ești interesat de un eventual loc în administrația publică o poți încerca, dar din ce știu nu prea sunt locuri de munca in domeniul acesta, studiază piata locurilor de muncă și pune in balanță și faptul dacă ți-ar place să faci asta, bafta.

1 răspuns:
| zilog a răspuns:

De ce dai la una la care nu îțî trebuie matematică
nu știi cât face 1+2:3?
zi dacă te ține rezultatul la calculul de mai sus!
hai ca eu sunt sigur ca si cu calculatorul in față tot o să dai un răspuns greșit!