| AvalohAlyn a întrebat:

Cand e a doua sesiune de bacalaureat 2018? Pentru a doua sesiune competentele se dau tot in februarie? Cine stie exact?

5 răspunsuri:
| FordMustang a răspuns:

Prima sesiune e iunie iulie si dupa aia august septembrie a doua sesiune. Ce ai tu cu februarie?

| AvalohAlyn explică (pentru FordMustang):

Atunci se dau competentele pentru prima sesiune dar nu stiu daca si pentru a doua.

| FordMustang a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Ce competente se dau in februarie? Tu ce clasa esti |?

| AvalohAlyn explică (pentru FordMustang):

Competentele digitale si cele de comunicare in limba romana si engleza.Nu stii? Am terminat anul asta si nu am dat bacul si vreau sa il dau anul viitor, 2018.

| FordMustang a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Fii atent. Cauta pe google program bacalaureat 2018 si al doilea link e un PDF si iti spune acolo direct de la ei, ce, cum, si cand, Pentru sesiunea iunie iulie 2018 sunt inscrieri 29 ian - 02 feb si pentru toamna august-septembrie 10-13 iulie sunt inscrieriile