| Geass1 a întrebat:

Cand incep facultatea studentii din anul 1?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În general, anul universitar începe în data de 1 octombrie happy
NU contează că este Joi.

Dar, Festivităţile de deschidere pot avea loc şi mai repede ( sau chiar diferă, ca dată, la diverse facultăţi din cadrul aceleiaşi universităţi )...
Oricum, data Festivităţii de deschidere a anului universitar 2015-2016 se va anunţa pe site-ul oficial al facultăţii.

Toate cele bune!

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

La fiecare facultate, predarea cursurilor incepe de la data stabilita prin hotararea senatului universitatii de care apartine facultatea respectiva--- cauta "structura anului universitar 2015-2016 "pe site-ul universitatii respective.

| AnonimaOk a răspuns:

Cauta pe site-ul facultatii sau intreaba la secretariat. Si eu incep anul 1 si pe site-ul facultatii s-a anuntat ca luni, 28 septembrie va fi festivitatea de deschidere, discursul decanului etc. De marti incep cursurile propriu-zise. Succes!

| Marius_Nica_1994 a răspuns:

Pe 15 octombrie parca.