| Mush a întrebat:

Când începe anul universitar 2015-2016? Pentru ca am auzit de la unii ca de pe 28 iar la altii pe 1

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În general, anul universitar începe în data de 1 octombrie happy
NU contează că este Joi.

Dar, Festivităţile de deschidere pot avea loc şi mai repede ( sau chiar diferă, ca dată, la diverse facultăţi din cadrul aceleiaşi universităţi )...
Oricum, data Festivităţii de deschidere a anului universitar 2015-2016 se va anunţa pe site-ul oficial al facultăţii.

Toate cele bune!

3 răspunsuri:
| Eastwood a răspuns:

Si eu am aceasta problema, scrie ca pe 28 incepe iar in 1 octombrie la fiecare facultate in parte, sau invers!

| Gunoi a răspuns (pentru Eastwood):

29 la fiecare facultate în parte

| Gunoi a răspuns:

28 Începe universităţiile (la mine se face aceasta în centrul oraşului)
29 La fiecare facultate în parte (de obicei orele ~9~9:30)
30 Sunt cursuri rolling on the floor dar e la început deci nu e chiar crimă