| Horty a întrebat:

Cand o masina merge, aerul din interiorul pneului se invarte?

Răspuns Câştigător
| vibers9 a răspuns:

Buna intrebarea...laughing pai aerul din interiorul pneului se invarte deoarece, ca orice corp are inertie si se opune schimbarii de miscare, plus ca este antrenat de marginile pneului, care si ele se invart, tragand aerul sa se invarta in aceeasi directie. Funda? big grin

4 răspunsuri:
HepHap
| HepHap a răspuns:

Cand se termina intrebarile astea luate de pe net, ce-o sa faci? Stergi contul?

| mgtow a răspuns:

Particulele de aer se misca in diferite directii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca se invirte si nu numai in timpul mersului ci si imediat dupa ce masina a oprit tot mai continua sa se invirta 1 minut sau doua.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am demontat anvelopa ca sa ma conving si inca se mai invartea.