| anonim_4396 a întrebat:

Cand o sa vina sezonul rece o sa creasca numarul de infectari si o sa se inchida scolile?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cand o sa vina sezonul rece o sa creasca numarul de infectari, corect!

o sa se inchida scolile dacă sunt min 3 elevi infectați in acea școală

| PainTech a răspuns:

Probabil.

| Iote a răspuns:

Asa se presupune. Dar nu se stie nimic sigur. S-ar putea sa avem surprize contrare.

| Alive99 a răspuns:

Asa se spune, ca virusul actioneaza mai bine pe vreme rece.Dar cine stie ce este cu adevarat pandemia asta, inca stam si asteptam.Si cu scolile, cel mai probabil se vor inchide jnainte sa vina frigul, dat fiind nivelul de pregatire pe ultima suta de metri.

| mustafateke7 a răspuns:

Buna! Asa cum au spus si ceilalti colegi de pe aceasta platforma, sunt sanse ca scoala sa se inchida chiar inainte de sezonul rece. Sunt zvonuri ca chiar dupa alegeri, aceste institutii se vor inchide si vom face toti online...Iar faza cu recele, nu prea este foarte adevarata, spre exemplu in martie aprilie, cand era racoare erau max. 500 cazuri iar pe caldura erau 1.200. Totul depinde de noi, oamenii!