| osimplafataaaa a întrebat:

Cand se pune în Engleza I'll sau ce înseamna?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu asa inveti engleza pe TPU, inscrie te la cursuri de engleza, si de ce vrei sa te muti in Anglia? Si la ei este rau, au covid mor oameni, ai unde sa locuiesti? Ai servici? Nimeni nu te asteaptape tine in Anglia sa i ti ofere casă masă servici, daca nu ai nimic acolo, nu ai rude nu sti limba, dureaza zeci de ani pana te pui pe picioare intr o tara straina, si nici nu sti daca te acomodezi in alta tara, tu te ai nascut si ai crescut aici in Româ nia, sti limba ai facut scoală aici, ai parintii rudele aici, de ce nu te apuci sa faci aici ceva unde sti limba, ce crezi ca faci in Anglia? Nimic. O sa te intorci acasa după un an ca nu te vei acomoda, nu vei avea bani sa traiesti, crezi ca i ti va da statul londonez bani? Nu.

| Catrice a răspuns:

Vrei accent britanic da' nici firimitura aia de gramatica învățată în școală n-o știi... Nașpa, pune mâna pe carte.

| Lukasssz a răspuns:

Pai la scoala ce faci mamica?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Forma scurta de la "I will", viitorul simplu, tradus eu voi... face ceva, "I will eat", eu voi manca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îl folosești atunci cand n-ai chef sa scrii forma lunga a cuvintelor I WILL.
Este o prescurtare. Sper ca ti-am fost de ajutor!