| Mov10 a întrebat:

Cand se termina primul semestru?(data)(pentru liceu)

7 răspunsuri:
| SDC a răspuns:

Pe 23 Decembrie!

| Luissa123 a răspuns:

Inainte de craciun. pe 23 sau 24 depinde cand cade vineri ca nu am acum calendar la mine tongue

| Justmeandmysmile a răspuns:

23 decembrie. Nashpa nu? Deja ne grabesc cu teste...Semestrul I incepe luni, 12 septembrie 2011 si dureaza pana pe 23 decembrie 2011. Asta inseamna ca toate lucrarile si tezele semestriale trebuie sustinute de elevi pana la aceasta data. Pana acum semestrul I se incheia la sfarsitul lunii ianuarie.

Vacanta de Craciun incepe din 24 decembrie si dureaza pana pe 13 ianuarie 2012

| Elsiane a răspuns:

Semestrul I: 12 septembrie - 23 decembrie 2011
Vacanţa pentru învăţământul preşcolar şi primar: 22-30 octombrie 2011
Vacanţa de iarnă: 24 decembrie-15 ianuarie 2012
Semestrul al II-lea: 16 ianuarie-22 iunie
Săptămâna 'Şcoala altfel': 2 - 6 aprilie
Vacanţa de primăvară: 7 aprilie-22 aprilie
Vacanţa de vară: 23 iunie-9 septembrie

| claudiu12_9253 a răspuns:

Pe 25 decembrie e ultima zi de scoala din acest semestru.Dar sigur ne dau drumul cu cateva zile inainte. Altfel nu am mai fi in Romania.

| MadutzaTzZA a răspuns:

Se termina pe 23 decembrie asa este anul acesta. Vacanta dureaza 3 saptamani.

| aurelian_9933 a răspuns:

Cand vine vacanta de craciun