| emi_8585 a întrebat:

Cand te muti de la un liceu cu profil protectia mediului la un profil stiinte sociale trebuie sa dai cunva niste diferente? daca da la ce materi si cat de grele sunt.

Răspuns Câştigător
| InTheAir a răspuns:

Si eu tot in aceeasi situatie am fost, doar ca m-am mutat la filologie.
Diferenta dai, din materiile pe care le-au facut ceilalti, unde te muti si tu nu. Eu am avut de dat din lb. latina, muzica si desen. Dar depinde, asta iti va spune cineva de la secretariatul liceului la care vrei sa te muti. Nu sunt grele, daca ai cat de cat un minim de cunostinte.

4 răspunsuri:
| InTheAir a răspuns:

@alexutza93: e foarte fain sa vorbesti in necunostinta de cauza. Stiu. La orice transfer, daca are materii in - ( minus ) ( adica ce nu a facut ea / el si le-au facut ceilalti, unde vrea sa se mute ) din materiile alea se da un examen. un fel de test pentru fiecare materie in parte. Daca nu exista asa ceva, adica sa faca aceleasi materii, nu da examene de diferenta. Dar de la profilele tehnologice, 100% are de dat diferenta. Si eu tot de la protectia mediului m-am mutat. Am fost in aceeasi situatie.

| InTheAir a răspuns:

Mai are o posibilitate. dar nu risca multi la asa ceva. daca stai f bine cu pilele, sa te ia pe ochi frumosi, scapi de examen. dar sunt multe controale si cine si-ar risca slujba pentru 1-2 teste?

| InTheAir a răspuns:

Mai e o posibilitate, dar nu multi risca la asa ceva. sa stea bine cu pilele si sa il / o ia pe ochi frumosi, si atunci nu mai da examene. dar sunt multe controale la transferuri si cine isi risca slujba pentru 1-2 teste? examene la care nici nu-i stres, daca ai habar cu ce se mananca materia respectiva.

| Heart2014 a răspuns:

Din cate stiu eu de la tatal meu care e profesor, te poti transfera de la un profil la altul dupa terminarea unui semestru si nu trebuie sa dai niciun examen ca sa zic asa.