| Bogdan201739 a întrebat:

Daca la facultate am un profil de stiinte ale mediului pot face mai multe materi? si daca da care sunt acelea?

1 răspuns:
| Ryko14 a răspuns:

Da, poti face mai multe materii in cadrul profilului de stiinte ale mediului. Acestea ar include: ecologie, biologie, chimie, geografie, fizica, geologie, hidrologie, oceanografie, meteorologie, stiinte ale solului, stiinte ale vietii, stiinte ale naturii, stiinte ale apei, stiinte ale atmosferei, stiinte ale climatului, stiinte ale biodiversitatii, stiinte ale managementului si conservarii mediului, stiinte ale educatiei mediului, stiinte ale tehnologiei mediului si stiinte ale economiei mediului.