| Ioanna2012 a întrebat:

Care a fost cea mai frumoasa carte citita de voi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Cel mai iubit dintre pamanteni" şi "Delirul" de Marin Preda

24 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Memoriile lui Hadrian-de Marguerite Yourcenar

Anna
| Anna a răspuns:

"Secrete"-un roman de dragoste pe care l-am citit de 2 ori. Mi-a placut extrem de multhappy

cami
| cami a răspuns:

Daca esti mai romantica mergi p romane de dragoste, mie mi-a placut cel mai mult papillon de henri charriere...

assiris
| assiris a răspuns:

Ciresarii

eileen
| eileen a răspuns:

Am citit Singur pe lume - Hector Malot de 6 ori si inca mai vreau sa il citesc, este superba povestirea si personajele. De asemenea, mi-a placut mult Mandrie si prejudecata - Jane Austin, nu ai cum sa nu te indragostesti de caractere.

| andreutz a răspuns:

Subscriu la ce a zis assiris...ciresarii a fost si pentru mine cea mai frumoasa carte citita vreodata...chiar daca face parte din literatura pentru copii...

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Pentru atunci, "Cel mai iubit dintre pamanteni", apoi, "Shogun", "Magicianul", in copilarie, toate alea cu aventurile lui Tom Sawyer, Huck Finn si Becky, ciclul Muschetarilor, Fausta, Pardaillan, Jules Verne, Robert Louis Stevenson, etc.

| Dara a răspuns:

Cele mai grozave carti pe care le-am citit au fost: "Pe aripile vantului" de Margaret Mitchell si "Mandrie si prejudecata" de Jane Austen

| nellyneliana a răspuns:

"Nunta in cer" de Mircea Eliade.

| bunica a răspuns:

Dama cu camelii

lolita
| lolita a răspuns:

Orgullo y prejudicio e superba asta daca esti o romantica

| Dizzydizz a răspuns:

Cu siguranta cele de dragostE cele de sandra brown
:X

| dani9354 a răspuns:

Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi.de camil petrescu. citestio merita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

The Secret(Secretul)de Rhonda Byrne.Este o carte care iti poate schimba viata, de aici afli cum sa folosesti "secretul" in toate aspectele vietii tale.Merita citita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mandrie si prejudecata - Jane Austen

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cartea de la san michele- axel munthe; de veghe in lanul cu secara-salinger; jurnalul unei fiinte greu de multumit-jeni acterian; jurnalul fericirii-steinhard; dragostea in vremea holerei -marquez; in arcadia-ben okri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dracula de Bram Stocher.Citeste-o

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acasa si Nisipuri miscatoare de Luminita Aldea
GeorgianaP

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste ACASA de Luminita Aldea. E superfaina! o gasesti pe net.
Georgiana P

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nisipuri miscatoare-de luminita aldea...cititi cartea si veti descoperiti dragostea uimitoare ce salasluieste in fiinta umana si sacrificiile facute, tot ceea ce ne caracterizeaza ca fiind oameni pe pamant, si cel mai important si simplu lucru: IERTAREA, care ar trebui sa ne defineasca pe TOTI

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Elevul Dima dintr-a 7-a de Mihail Drumes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doua orfeline, invitatie la vals (daca iti plac dramele romantice)si penita otravita(este o caRTE POLITISTA)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De cand ma stiu am avut totimpul acest noroc de a gasi si citi cele mai frumoase carti...Asta e parerea mea si ca sa inchei voi spune cateva carti fantastice si anume:Ocolul Pamantului in 80 de zile-de Jules Verne, Calatorie spre centrul Pamantului-de Jules Verne, 20000 de leghe sub mari-de Jules Verne, Cartea Neagra a Secretelor-de F. E. Higgins si ultima care merita sa o cititi in ciuda faptului ca este cam maricica(638 de pagini) Singur pe Lume de extraordinarul scriitor Hector Mallot
p. s cred ca ati observat caci aproape toti autorii acestia sunt francezi...Ador operele lor si ii respect pentru talentul si munca depusa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clar Pe aripile vantului.cea mai frumoasa carte