| kakat a întrebat:

Care a fost cel mai destept om din lume? Din Romania?

6 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Marie Curie, a descoperit cele 2 elemente radioactive ale tabelului periodic, seleniu si poloniu, care impreuna cu sotul ei au fost laureatii premiul NOBEL.
Evident, au urmat-o si scritorii nostri cei mai de seama [ca sa scrii acele scrieri minunate, iti trebuie totusi 'pic' de inteligenta, nu? ]: Sadoveanu, Blaga, Eminescu, Dimitrie Bolintineanu, Alecsandri, Anton Pann-minunat love struck
Sa nu-i mai punem la socoteala pe Aurel Vlaicu si Henri Coanda, fiindca lor, ar trebui sa le multumeasca omenirea pentru confortul zborului din ziua de azi.
Din lume, se pare ca nu sa mai nascut un om mai inteligent decat Enstein, deci ramane pe locul 1.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Aristotel, Socrate, Confuscius, Sun Tzu, Einstein, Da Vinci, Eminescu, Shakespeare, Marx, Pitagora, Freud. Depinde la ce fel de inteligenta te referi.Sunt multi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

rolling on the floor sorry, nice id! dinu patriciu happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu. Tot eu. Dar stiu si cine a fost, este si va fi cel mai prost. Va intereseaza?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai destept om din lume nu exista nu a existat si nici nu va exista niciodata mai gandeste-te

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mihai Eminescu a fost cel mai destept! Acesta a murit si din aceasta cauza. Fiind atat de destept oameni din jur l-au considerat nebun.