| raduqu a întrebat:

Care a fost media minima de absolvire la licenta la facultatea de drept?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu stii sa pui complet o intrebare? Stii cate facultati de drept sunt in Romania? N-ai aflat ca fiecare facultate are un site oficial si te poti uita acolo?

| DenisIonut01 a răspuns:

"2. Media minima de admitere este 6 (sase), iar nota minima la proba de specialitate Test de evaluare a competentelor lingvistice si de rationament este 5 (cinci).
3. Clasificarea candidatilor pe baza mediei de admitere se face atât pentru locurile finantate de la bugetul de stat, cât si pentru locurile cu taxa de scolarizare.
4. Clasificarea pe baza mediei de admitere este valabila pentru primul an universitar, urmând ca în anii universitari urmatori sa aiba loc, anual, reclasificarea studentilor pe locurile finantate de la bugetul de stat pe baza mediei generale a anului / anilor universitari anteriori."

www.drept.uvt.ro