| anonim_4396 a întrebat:

Care a fost ultima medie la Politehnica la taxa in 2020? Si cat este taxa? Nu doresc link-uri, ci raspunsuri concrete. Multumesc.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu are cum sa iti raspunda cineva la intrebarea asta. In primul rand Politehnica e o universitate cu mai multe facultăți si fiecare facultate are media ei. In al doilea rand sunt vreo 6-7 universități politehnice in tara si e complicat sa ghicim la care te intereseaza pe tine.

| Furnicuta000 a răspuns:

Daca intri pe site o sa gasesti ultima medie. Taxa e in jur de 4000 lei pe an. Dar Politehnica e universitate, facultatile au propriul lor sistem de admitere deci trebuie sa te referi la facultatea pe care o vrei pentru ca Politehnica e un termen foarte vag. Una e automatica unde e bataie pe locuri si una e ISB unde bate vantul si aproape ca te roaga sa te inscrii la ei. Deci despre ce vorbim?
Nu pot sa iti spun care e ultima medie pentru ca nu ai zis ce facultate te intereseaza si ai zis ca nu vrei link-uri. Data viitoare pune intrebarea ca lumea daca vrei ca lumea sa te ajute