| pep a întrebat:

Care credeti ca este suprema virtute umana?

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Bunatatea.

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Intelegerea. Cand esti intelegator esti si iertator si bun..., comunici bine cu cei din jur si esti empatic la problemele altora.

leonardk
| leonardk a răspuns:

Onestitatea.

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Cinstea.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

" Nu recunosc alt semn de superioritate decat BUNATATEA!" Ludwig van Beethoven Si subscriu, pentru ca le include pe multe altele, sine qua non necesare: intelegerea, inclinatia spre bine, maturitatea, corelarea intamplarilor, in mic, ca si in mare - contextual, si determinant! Parerea mea!

| fabiola a răspuns:

Perseverenta!

| pep explică:

Imi pare rau ca nu pot declara raspunsul castigator. Toate raspunsurile pot fi folositoare insa nici unul dintre ele nu este cel adevarat, raspuns ce poate fi validat. Oricum, multumesc tuturor pentru raspunsuri! Cu stima...

| valsulnorilor a răspuns:

Iertarea. Puterea de a ierta este suprema virtute umana.
Parerea mea a voastra poate fi alta.

| kathessa a răspuns:

Loialitatea.

| Beatrice_6624 a răspuns:

Cruda realitate...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prostia laughing... spre deosebire de oameni animalele, dupa parerea mea sunt la fel de inteligente(si aici ma refer ca de ex: un caine este la fel de inteligent ca un alt caine, un papagal este la fel de inteligent ca un alt papagal etc) pe cand oamenii au un fel de a gandii diferit... unii au imaginatie bogata, alti nu au... unii gandesc mult, altii aproape deloc laughing...nu stiu ce parere ai uh dar eu asa gandesc...crezi ca gandesc corect?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ups! big grin...era vorba despre virtute