| AlexGame26 a întrebat:

Care dintre liceele de mai jos credeti ca e cel mai bun, sunt clasa a 8-a si nu stiu ce sa aleg sa-mi placa :Iuliu Maniu,Petru Maior, Viilor, Dimitrie Gusti. FUNDA!

6 răspunsuri:
| Idc12345 a răspuns:

Niciunul,dar hai sa zicem Viilor.

| valeeExpress a răspuns:

Viilor sau Maior. cred totusi ca Maior

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat din ce localitate sunt acele licee!
Sau vrei să GHICIM?

Bănuiesc că sunt din Bucureşti...

Dacă le comparăm d.p.d.v. al mediilor de la admitere, Colegiul Economic "Viilor" şi Colegiul Tehnic "Petru Maior" Bucureşti sunt mai BUNE decât celelalte 2 ( la unele profile ) - vezi comparativ link-urile :
http://www.admitereliceu.ro/......e-admitere

La fel, şi d.p.d.v. al mediei pe liceu/promovabilităţii la BAC - tot Colegiul Economic "Viilor" este mai BUN - vezi comparativ link-urile :
http://www.admitereliceu.ro/......ultate-bac

Deci, dintre cele 4, îţi RECOMAND Colegiul Economic "Viilor" :)

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna sfatul meu sa te interesezi la toate liceele si sa vezi cu ce medii poti sa intri si sa vezi ce poate sa ti ofere liceu

| dodicuta a răspuns:

Niciunul nu e bun; asa medie mica ai?

| AlexGame26 explică:

Vreu ceva legat de mecanic auto, sau in cazul Colegiului Economic "Viilor" ospatar. Scuze ca am uitat sa precizez locatie, eu sunt in Bucuresti in sector 5 dar nu conteaza cat de departe este liceul, conteaza sa-mi placa, asa cred eu.happy