| XDarkAngel a întrebat:

Care e actrita/actorul care a jucat in cele mai multe filme (si seriale) din istorie (dati-mi si numarul lor in total si spuneti si o actrita si un actor!)? funda + vot folositor la toate raspunsurile happy

Răspuns Câştigător
| neekole a răspuns:

Humphrey Bogart este considerat unul dintre cei mai mari actori al secolului XX. Filmele in care se remarca sunt:"The Maltese Falcon", "Casablanca" si "The African Queen". Nu stiu in cate filme a aparut dar sunt multe.
Salma Hayek a fost nominalizata la Premiile Oscar pentru cea mai buna actrita iar rolul din telenovela "Teresa" i-a adus un neasteptat succes.A mai avut si o nominalizare la premiile Emmy si Golden Globe. Fundita?

2 răspunsuri:
| gheorgheasdasa a răspuns:

Iti spun clar : Leslie Nielsen ( din pacate decedat de curand ).A jucat in 30 de filme in ultimii 17 ani. Din cate stiu a aparut in peste 100 filme tongue

| MuJaRdIn a răspuns:

Pana in 2014 Samuel L. Jackson va avea la activ 138 de filmehappy