| anonim_4396 a întrebat:

Care este cea mai buna metoda de a invata pentru o olimpiada de matematica?

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Exercitii. Totul sta in ele. Eu asa am facut big grin

| vulcan86 a răspuns:

Sa-ti inchizi temporar contul de facebook si sa te pui pe invatat!

| CristinaaaCriss a răspuns:

Iti recomand exercitiile in exces, impreuna cu un profesor/tutore.

| Ana8752 a răspuns:

Pai,pentru inceput inchideti datele mobile/wifi si telefonul pe silent,asa te poti concetra fara a fii intrerupta. Apoi scrie tot ce trebuie sa invetui pe o foaie, apoi invata, ia-o incet, una cate una. Dupa alegeti niste exercitii care sa le poti rezolva. La sfarsit cand decizi ca ai terminat, repeta tot ce ai invatat si da-ti un test despre ce ai facut. laughing