| Alecz_Alexandru_1992 a întrebat:

Care e diferenta dintre comentariu la nuvela... si particularitatile nuvelei?

3 răspunsuri:
| ICanSeeAll a răspuns:

Particularitatile nuvelei se refera la caracteristicile generale ale acestei specii literare, iar comentariul se refera la o nuvela anume.

http://vampire-diaries-fan.blogspot.ro/

| TheBlackCatLifestyle a răspuns:

In momentul in care faci un comentariu la o nuvela trebuie sa iei in considerare mai multe aspecte :timpul,personajele, locul, semnificatiile, modul de expunere si/sau desfasurare a actiunii, eventual sa si prezinti actiunea pe scurt.Particularitatiile nuvelei se referea la felul in care trasaturile generale ale speciei sunt abordate in textul tau.

| Marius019930 a răspuns:

Reprezinta una si aceiasi. Adica ce se intampla prin nuvale spuse cu cuvintele tale si analizate zici de sentimente cum ti s-a parut nuvala doar scrie 2 pagini. Chiar daca aberezi scrie 2 pagini primesti 14 puncte.Invata doar ce se intampla prin carti si cateva personaje.Citeste si tu niste rezumate. Bafta la examen