| TiMan a întrebat:

Care e diferenta dintre un profil REAL si unul UMAN? (liceu)

Răspuns Câştigător
| aиdяaaa●• a răspuns:

Profilul UMAN-la acest profil studiezi mai mult lb. romana, limbile straine(engleza si franceza), dar si logica.Astea sunt materiile pe care le inveti mai mult+logica.Profilurile de la uman sunt:stiinte sociale si filologie.
Profilul REAL-se bazeaza pe matematica, informatica, chimie, biologie.Profilele de la real sunt:mate-info, mate-info bilingv, stiinte ale naturii.

3 răspunsuri:
| Cosmin65 a răspuns:

Profilul real se bazeaza matematica-informatica si stiinte ale naturii(biologie-chimie) iar profil uman inseamna filologie (lb romana, limbi straine)
Sper ca te'am lamurit big grin. Bft

| nicoleta24 a răspuns:

La profilul REAL studiezi mai mult stiintele: matematica, fizica, bilogia, chimia in schimb profilul uman se axeaza mai mult pe limbi: romana, engleza, franceza

| mihaibrasov a răspuns:

La real te axezi pe mate, info, bio, chimie. la uman pe romana, limbi straine etc.