| DragonsEPIC a întrebat:

La liceu care e diferenta intre Uman si real?
Funad!

Răspuns Câştigător
| zurick a răspuns:

La real baza este biologia, chimia, fizica, matematica, informatica.
La uman programa de la stiintele exacte este mult mai usoara + ca nu mai faci stiinte exacte din a 11-a.Baza sunt limbile, istoria, geografia...

2 răspunsuri:
| oprescudorin11 a răspuns:

Eu nu am vazut diferente decat ca la uman se duc cei ce nu pricep stiintele exacte. La real se insista pe matematica, fizica, calculatoare.La uman se insista pe stiintele umaniste:literatura, drept, ziaristica. Dar si la real poti pricepe mai bine, ca nu ai handicapul gandirii logice.

| Pyo a răspuns:

Salut,

Profilul real are la baza matematica-fizica-informatica-chimie iar cel uman filologie-geografie-istorie

O seara faina