| ana99girl a întrebat:

Care era numele real al lui Vlad Tepes?

Răspuns Câştigător
| maryus92 a răspuns:

Parca Vlad Dracul

10 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Vlad Drăculea

| corcodusa a răspuns:

Vlad Drăculea
Funda big grin?

| Missin`you` a răspuns:

Vlad Draculhappydevil

| Razvy197 a răspuns:

Vlad Dracul happyTepes vine de la aceea faza "atunci cand Vlad tragea oamneni prin teapahappy. De acolo vine Tepes. Funda?

| Andra_3307 a răspuns:

Vlad III Dracul asa scrie pe Wikitongue

| Andra_3307 a răspuns:

Stiti care e chestia.eu cred ca aici este ceva la mijloc adica eu dau un raspuns corect...este si tupid cica pe deasupra ...auzi vine altu dupa doua zile da acelasi raspuns identic cu al meu iar el ia funda?raised eyebrows nu ii chestia de funda da ii ceva incorectwinking

| blablablaa a răspuns:

Vlad Dracul

| ana99girl explică:

Porecla lui Vlad era Tepes deoarece isi tragea inamicii in teapa. El se mai chema si Fiul Dragonului.

| FlaviuB a răspuns:

Vladislau al III-lea Basarab de Luxemburg

| Claudiu_Deaconu_1973 a răspuns:

Vlad Basarab (al III-lea)