| măcheamăăăî a întrebat:

Care este augmentativul de la funda? Dau fundahee hee.

Răspuns Câştigător
| unknow a răspuns:

Fundoaiesmug rolling on the floor; sau `` funda mare`` sau,. marea fundarolling on the floor; sau poate fundoilaughing)

17 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Fundoihappy

| AlAndalus a răspuns:

Fundoihee hee

| candygirl a răspuns:

Fundoihee hee

| doroteea a răspuns:

Cred ca fundoilaughing sau fundisoaralaughing.

| KikiRiki98 a răspuns:

Fundoilaughing

| TheLastDancer15 a răspuns:

Fundoi laughing fundoi?

| Yumitsu a răspuns:

Fundoaie))

| AnaEindragostita a răspuns:

Fundoi

| StupidLover a răspuns:

Fundoibatting eyelashes

| lulu_8735 a răspuns:

Fundoilaughinglaughinglaughingmi-l dai?

| alinutzu7 a răspuns:

Da la toti din lista ta http://raseledecaini.blogspot.com/ intra si tu te rog!

| BananaSuparata a răspuns:

Fundoi, sau fundoaie... diminutivul este : fundita...happy funda?laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Logica mea spune ca "funda" este chiar augmentativul de la "fundita". Daca logica mea greseste, atunci poate exista augmentativul "fundoi" happy.

| andaaa a răspuns:

Nu cred ca are... fundoaielaughing ...mda nu suna bineoh go on nu prea cred ca arelaughing

| andaaa a răspuns:

Sau funditoaielaughing

| royroy a răspuns:

Fundoi :)) in loc de funda in mai un vot aici plz :) http://www.af-school.ro/concurs/frag.php?player=RpzZ

| Alllexanndra a răspuns:

Fundoi` :X funda`?puppy dog eyes