| Auras_Dinu_1999 a întrebat:

Care este capitala Africii?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Numai statele au capitale si nu exista nici un stat numit numai Africa, exista doar continentul Africa si acesta n-are capitala.

| minrest a răspuns:

Sa imi spui intai ce este Africa. Cunosc capitalele tuturor statelor, dar intai vreau sa vad ce crezi tu ca e Africa.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Africa e continent, nu tara sa aiba capitala.

| AC4S4 a răspuns:

Africa este un continent. Este ca si cum ai intreba care este capitala Europei, nu exista.

Capitala Uniunii Africane este la Addis Ababa (Etiopia).
Capitala Africii de Sud este Johannesburg.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă te referi la Africa de Sud, teoretic sunt 3 capitale: Cape Town, Pretoria și Bloemfontein.

| Victoria18 a răspuns:

Fara suparare, dar intrebarile de genul sunt inutile pentru site-ul ăsta, gasindu-si raspunsul la un simplu search pe google distanta.

| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Continentele au capitale? Sau doar in Africa?

| Cristian_Cristi_1986 a răspuns:

Europa este capilata Africi
Si Australia este capitala Asiei
Viata e greu!
?