| Cutiepanda31 a întrebat:

Care este cea mai bine plătită meserie in medicina(in afara de chirurgie), mă refer la stomatolog, oftalmolog, etc?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Neurolog, cardiolog, medic de boli infecțioase, pneumolog, pediatru etc

3 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

Dupa va plangeti ca tara e naspa. Logic ca e asa cand lumea vede doar bani. Poti sa cauti cate ramuri ale medicii vrei dar daca nu esti bun si iei doar spaga de aici si de dincolo nu o sa ajungi nicaieri.

| Alexandrionelu a răspuns:

Ginecolog, frate! Meserie foarte bine plătită plus ca stai toată ziua cu 2 degete în scorbură.

| ArmyCaptain28 a răspuns:

Aproximativ toate ramurile din medicina sunt foarte, foarte bine platite, insa medicina este un drum lung. trebuie sa ne gandim la castiguri abia dupa ce ne vedem admisi in acest domeniu, lucru care este foarte dificil.