Întrebare recomandată | Anonimuserr a întrebat:

Care este cea mai bună Universitate particulară din România?

5 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Daca vrei cu adevarat sa inveti orice universitate e buna, profesorii de la stat sunt si la particulara, daca te duci sa copiezi cu castile sau sa platesti examenele automat la nicio universitate nu ramai cu nimic.

| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Facultatile particulare sunt toate cam la fel, acelasi sistem de invatamant si aceleasi probleme. Multe facultati si specializari neacreditate. Acum depinde pentru ceea ce vrei tu sa optezi mai departe, dar inainte de a face o alegere pentru o facultate particulara si pentru siguranta ta este bine sa te informezi inainte despre acreditarea facultatii la specializarea pe care vrei sa o urmezi. Cum poti obtine informatiile necesare? Simplu, te uiti in Monitorul Oficial si pentru o si mai mare siguranta este bine sa te adresezi si Ministerului Invatamantului. Nu de alta, dar sa nu ai surprize la absolvire si sa aflii ca nu poti face nimic cu diploma de licenta pentru ca nu este recunoscuta.
Sper ca te-am ajutat!
Mult succes in alegerea pe care o vei face!

| costan a răspuns:

Totul depinde de profilul care il alegi!

Răspuns utilizator avertizat
| DjCiprianAlexandru a răspuns:

Probabil Spiru Haret