| Damurcon a întrebat:

Care este cel mai eficient mod de a invata o limba straina?

6 răspunsuri:
| ℛąin a răspuns:

Să vorbești cu o persoană din țara respectivă.

| StrangeFruit a răspuns:

Învață gramatica limbii respective, învață cuvinte noi, fă traduceri din și în română. Fă teste online, și audio, și în scris. Va ieși ceva până la urmă. laughing

| Ana227 a răspuns:

Incearca prima data sa cumperi un dictionar. Vezi cuvinte uzuale si chestii. Apoi cumpara-ti o carte din aia cu CD ca sa si asculti. Gasesti prin librarii sau online. Daca nu, poti face cursuri, depinde de limba. Poti cauta pr internet cursuri in apropierea orasului tau. Deasemenea poti invata putin din filme, videoclipuri etc. Dar sa nu te astepti sa vorbestiperfect turca dupa un film sau daca citesti cateva cuvinte in dictionar.

| doarcineva212413 a răspuns:

Te gandesti la ce ai face cu ea, de exemplu, eu as vrea sa ajung la Ubisoft Bucuresti sau EA game tester, sau traducator macar, pentru ca ma joc pe pc ceva timp pe zi si mananc mere la ora de engleza (o inteleg foarte, foarte, foarte usor{engleza, nu merele XD), o sa mai dau si pretestarea cambridge[nu stiu daca se scrie corect]) Sa nu mai prelungesc parantezele, fa meditatii, dar sa ai tu vointa ca inveti asa mai usor, zic din propria experienta.
Funda?

| SoranaMariaS a răspuns:

Inearca aplicatia Duolingo e super!

| SoranaMariaS a răspuns:

Inceaca aplicatia Duolingo