| AlienGod a întrebat:

Cum pot învăța o limbă străină?

Răspuns Câştigător
| TheStrategist a răspuns:

Sunt mai multe feluri prin care poți învăța o limbă străină. Poți viziona videoclipuri pe YouTube în limba respectivă sau să citești articole de pe net în limba respectivă până ce te vei obișnui. Doar că trebuie să înveți mai întâi și niște cuvinte, propoziții de bază. Eu am folosit această metodă și am învățat destul de rapid engleză.

| RAY a răspuns (pentru TheStrategist):

Vreau sa vad cum înveți tu germana vizionând Youtube sunt foarte curios

| RAY a răspuns (pentru TheStrategist):

Citește acest articol, cu pronunție și cu interpretare, aufzugehen: Bisher bleibt die vierte Welle im Land aus, die Inzidenz liegt mit 131 deutlich niedriger als in Deutschland (442) unde die Lage in den Krankenhäusern ist entspannt. Ende September hob das Land daher fast sämtliche Coronamaßnahmen auf.

| TheStrategist a răspuns (pentru RAY):

YouTube și Google e tot ce îți trebuie ca să înveți tot ce vrei.

| TheStrategist a răspuns (pentru RAY):

Articolele le citești după ce știi cât de cât limba respectivă.

| RAY a răspuns (pentru TheStrategist):

Tu ai scris sa citeasca

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu asculta ce scrie acolo, limba engleza e pistol cu apa fata de limba germana, limba engleza are un vocabular latin în mare parte, limba germana doar 2%, în primul rand înveți pronunțarea alfabetului, după ce ai învățat scrii aici

| oglindasultanului a răspuns:

Cu o carte de gramatica, un dictionar si traind printre vorbitori.