| BublikAlbastru a întrebat:

Care este cel mai mare animal din lume?

5 răspunsuri:
| Lynna a răspuns:

Balena albastra parca.

| ww2Totenkopf a răspuns:

Cel nai mare carnivor-ursul polar.Cel mai mare animal terestru-elefantul african.Cel mai mare animal acvatic si de pe Pamant este balena albastra.

| SmokeyEye a răspuns:

Balena albastră este un mamifer marin din subordinul balenelor (Mysticeti). Cu o lungime de 30 m și cu o masă corporală de peste 170 tone, este cel mai mare animal cunoscut că ar fi existat vreodată.

| PisicutzaCenusie a răspuns:

Cel mai mare animal din lume (in inaltime) este girafa iar in grosime (elefantul).

| RalucaAlina11 a răspuns:

Balena albastra cred