| Animalisticul a întrebat:

Care este cel mai periculos animal din lume?

26 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Omul (căci dispune de o inteligenţă avansată/superioară şi dacă vrea să facă rău, poate găsi metode dintre cele mai ingenioase şi înfiorătoare - luăm ca exemplu doar bomba atomică...).

| Scarbo a răspuns (pentru NOname):

Inchizitia ar fi un exemplu mult mai bun, cu bomba atomica mureau mult prea repede...

| NOname a răspuns (pentru Scarbo):

Inchiziţia a fost o metodă nu ingenioasă, ci doar foarte idioată şi sadică. Aşa sălbaticii îşi rezolvau problemele.

| Scarbo a răspuns (pentru NOname):

A fost o metoda geniala de indoctrinare, si controlare religioasa in masa.

| cristi202 a răspuns:

Cel care isi infinge coltisorii in pielea ta!happy

| Wøodenpints a răspuns (pentru cristi202):

Un elefant nu-ți înfinge nimic în pielea ta și totuși poate face praf un om cu ușurința cu care spargi tu semințe.
Nu trebuie să ai colți sau gheare să fii periculos. Și un animal nu trebuie sa atace doar omul pentru a fi periculos.

| cristi202 a răspuns (pentru Wøodenpints):

Da, e adevarat, eu ziceam (si) in mod figurativ, de aceea am pus zimbetul, ideea e ca el mai periculos animal e cel ce te ataca. Pentru mine nu e periculoasa o cobra, pe care probabil nu o voi intilni niciodata, insa o vipera poate sa ma scoata din uz mergind in vreun loc depe la noi pe unde sunt vipere. Acea vipera se va dovedi a fi cel mai periculos animal pentru mine.

| Inferno a răspuns:

Diavolul Tasmanian?

| Fatamuntilor a răspuns:

OMUL.Pentru e singura specie in stare sa distruga atat propia specie, cat si animalele.
Gandeste-te la animale disparute sau pe cale de disparitie, la animale vanate pentru amuzament, la animalele vanate pentru,, trofee''!

| sublime89 a răspuns:

Homo Sapiens.

| suffarstar a răspuns:

Omul. Cele mai multe cazuri de deces ale omului au aparut in urma tantarului anofel. Dar mai sunt si alte animale foarte periculoase : rechiul alb, aligatorul, cobra, meduza irukandji(cea mai veninoasa) etc.

| OOOLEOOO a răspuns:

Omul, care prin comportament seamana mai mult cu un parazit nu cun un mamifer.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chitobagul si tarlifesul.parerea mea.

| Scarbo a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiar m-ai facut sa caut numele pe googlehee hee.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Scarbo):

Sant regionalisme, dintr-un spatiu restrans.

| Scarbo a răspuns:

Soitorul.

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

Chitobagul.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Taranul roman.

| contαbαndonαt a răspuns:

Omul.Si ca sa continui putin ceea ce a scris NOname, si daca vrea sa faca rau, si face! gaseste metode dintre cele mai ingenioase si infioratoare.

Degeaba se mira unii ca prostii atunci cand aud de experimente periculoase pana si pe copii mici, mana omului fiind in stare de multe, foarte multe atrocitati.

| Peaches a răspuns:

Omul, care, cu toate ca se autointituleaza "Animal Superior", este cel mai periculos, pentru ca distruge tot din jurul sau, iar intr-o mai putin buna zi, va ajunge chiar sa se autodistruga. Nu isi va da seama de greselile sale decat atunci cand va fi prea tarziu.
Sper ca asta ajuta! Have funwinking
Fundita?

~Roxetta

| EnciclopediaProstiei a răspuns:

Din ce punct de vedere? in falci cel mai puternic e crocodilul (2000 kg forta), cea mai veninoasa e nu stiu ce meduza. iti provoaca infarct in 30 secunde.
acuma daca te duci la o gorila si ii dai un ciomag pe spinare, pai aia te ia si te da cu capul de o piatra, in doua secunde esti pa...dar asta nu il face cel mai periculos animal.

| Z3R0H0uR a răspuns:

Sarpele. happy Zic eu.

| Rührselig a răspuns:

Tânţarul anofel.

| OmuCuBasca a răspuns:

Chrionex fleckeri. Adica, viespea oceanelor. Aceasta minuscula meduza face ravagii, din cauza dimensiunilor ei foarte reduse si a transparentei ei corporale. Este 99.99% letala!
http://www.jellyfishart.com/kb/jellyfish-biology/most-dangerous-jellyfish